top of page

Projekt „Next step -  ICT w pracy nauczycieli SzkoÅ‚y Podstawowej nr 11 w Mielcu”  jest odpowiedziÄ… na zapotrzebowanie naszej szkoÅ‚y  w zakresie wykorzystania nowoczesnych technik ICT w trakcie procesu dydaktycznego, zmianÄ™ tradycyjnych metod nauczania na nauczanie kreatywne, otwarcie na EuropÄ™ i zwiÄ™kszenie liczby projektów miÄ™dzynarodowych oraz wzrost kompetencji dydaktycznych nauczycieli.

GÅ‚ównym celem projektu jest wsparcie 6 nauczycieli  w zakresie posÅ‚ugiwania siÄ™ nowoczesnymi technologiami w trakcie przeprowadzonych 6 mobilnoÅ›ci w formie różnorodnych kursów zagranicznych z zakresu ICT, w okresie dwóch lat trwania projektu. Wiedza i umiejÄ™tnoÅ›ci zdobyte przez nauczycieli – uczestników projektu, zostanÄ… przekazane pozostaÅ‚ej części grona pedagogicznego w trakcie szkoleÅ„ i warsztatów zrealizowanych po zakoÅ„czeniu mobilnoÅ›ci. Wszystko to wpÅ‚ynie na podniesienie poziomu zajęć dydaktycznych w naszej szkole.

Cele szczegóÅ‚owe projektu to: nabycie umiejÄ™tnoÅ›ci korzystania z nowoczesnych narzÄ™dzi i technik w zakresie ICT, poprawa pod wzglÄ™dem jakoÅ›ciowym i iloÅ›ciowym ogólnoeuropejskiej mobilnoÅ›ci osób biorÄ…cych udziaÅ‚ w szkoleniach, doskonalenie umiejÄ™tnoÅ›ci posÅ‚ugiwania siÄ™ jÄ™zykiem obcym z naciskiem na terminologiÄ™ fachowÄ…, promowanie wiedzy o innych kulturach i obyczajach, ksztaÅ‚towanie postaw tolerancji i otwartoÅ›ci wobec różnic rasowych, etnicznych i religijnych, zwalczanie uprzedzeÅ„ i stereotypów, poznanie zasad pracy w zespole różnym kulturowo i jÄ™zykowo, podniesienie poziomu wiedzy i kwalifikacji uczestników.

Zadania podjęte w projekcie odzwierciedlają potrzeby rozwojowe szkoły.

Rezultatem bezpoÅ›rednim projektu bÄ™dzie wzrost kompetencji i wiedzy uczestników. Rezultatami poÅ›rednimi bÄ™dzie wiÄ™ksze zaangażowanie siÄ™ nauczycieli szkoÅ‚y w projekty miÄ™dzynarodowe typu eTwinning, nawiÄ…zanie partnerstwa strategicznego, odejÅ›cie od tradycyjnych metod nauczania. W perspektywie dÅ‚ugofalowej projekt przyczyni siÄ™ do wprowadzenia w naszej szkole nauczania przedmiotów lub wybranych ich elementów w jÄ™zykach obcych.

 

W wyniku przeprowadzonej rekrutacji w zaplanowanych mobilnościach i działaniach projektowych wezmą udział następujący nauczyciele:

mgr Elżbieta WyparÅ‚o, inicjatorka i wspóÅ‚autorka projektu - dyplomowany nauczyciel ksztaÅ‚cenia zintegrowanego, terapeuta, pracuje z dziećmi  o specjalnych potrzebach edukacyjnych. UkoÅ„czyÅ‚a studia podyplomowe z zakresu terapii pedagogicznej, oligofrenopedagogiki i zarzÄ…dzania oÅ›wiatÄ…. Posiada Certyfikat Kluczowych Kompetencji Podkarpackiego Nauczyciela w zakresie wykorzystania technologii informacyjnej oraz certyfikat Szkolnego Organizatora Rozwoju Edukacji. UczestniczyÅ‚a w kursach doskonalÄ…cych   z jÄ™zyka angielskiego dla Å›redniozaawansowanych. ZarejestrowaÅ‚a szkoÅ‚Ä™ do programu eTwinning. UczestniczyÅ‚a w miÄ™dzynarodowym seminarium kontaktowym programu eTwinning w Å»ilinie na SÅ‚owacji. WspóÅ‚pracuje z nauczycielami w kraju i za granicÄ…, realizuje projekty eTwinning. Za pracÄ™ OtrzymaÅ‚a KrajowÄ… OdznakÄ™ JakoÅ›ci i list gratulacyjny z FRSE. Posiada Certyfikat i  Europass Mobility za udziaÅ‚ w miÄ™dzynarodowym szkoleniu z ICT na Malcie (program  Comenius – wsparcie indywidualne). Od 2012 r  jest partnerem miÄ™dzynarodowego projektu „The Children  and the Sea” dziÄ™ki czemu  uczniowie naszej szkoÅ‚y uczestniczÄ… w konkursie o tej samej nazwie. UczestniczyÅ‚a w wielu kursach, warsztatach i szkoleniach m.in. organizowanych przez eTwinning ( „Communication in eTwinning”, „Jak realizować dobry projekt eTwinning i  innych dotyczÄ…cych narzÄ™dzi do komunikacji i tworzenia materiaÅ‚ów w projektach. PomysÅ‚odawca i organizator letnich kolonii wypoczynkowo-terapeutycznych. Za swojÄ… pracÄ™ dwukrotnie otrzymaÅ‚a nagrodÄ™ Prezydenta Miasta Mielca.

 mgr Barbara Kudyba -   nauczyciel dyplomowany ksztaÅ‚cenia zintegrowanego. UkoÅ„czyÅ‚a studia podyplomowe z terapii pedagogicznej  i kurs kwalifikacyjny z oligofrenopedagiki. UczestniczyÅ‚a w kursach doskonalÄ…cych   z jÄ™zyka angielskiego dla Å›redniozaawansowanych oraz warsztatach organizowanych przez eTwinning. Posiada doÅ›wiadczenie w zakresie:  realizacji projektów EFS, wdrażania modyfikacji i indywidualnych programów pracy z dziećmi,  wykorzystania TIK, wspóÅ‚tworzenia i realizacji projektu na platformie eTwinning.  Wieloletni egzaminator OKE,  lider zespoÅ‚u przedmiotowego,  praca w szkolnym zespole. ds. ewaluacji. Od kilku lat przygotowuje i prowadzi MiÄ™dzyszkolny Konkurs z Edukacji Åšrodowiskowej klas 3. Za swojÄ… pracÄ™ otrzymaÅ‚a nagrodÄ™ Prezydenta Miasta Mielca.

mgr Lidia Pieróg -  nauczyciel dyplomowany ksztaÅ‚cenia zintegrowanego. UkoÅ„czyÅ‚a studia podyplomowe z zakresu reformy edukacji wczesnoszkolnej, z oligofrenopedagogiki oraz kurs kwalifikacyjny z  terapii pedagogicznej. UzyskaÅ‚a certyfikat FC z jÄ™zyka angielskiego. Wieloletni egzaminator OKE. W 2015 r. ukoÅ„czyÅ‚a NauczycielskÄ… AkademiÄ™ InternetowÄ… w zakresie Oceniania ksztaÅ‚tujÄ…cego. Autorka innowacji pedagogicznych, posiada doÅ›wiadczenie w realizacji projektów EFS. Lider zespoÅ‚u przedmiotowo – metodycznego. Za swojÄ… pracÄ™  otrzymaÅ‚a nagrodÄ™ Prezydenta Miasta Mielca

mgr Katarzyna Kuzara -  nauczyciel jÄ™zyka angielskiego. UkoÅ„czyÅ‚a wyższe studia filologiczne i posiada kwalifikacje do nauczania jÄ™zyka angielskiego i rosyjskiego a także podyplomowe w zakresie Integracji Europejskiej,  skupiajÄ…ce siÄ™ na polityce Unii Europejskiej w zakresie spraw mÅ‚odzieży, edukacji i ksztaÅ‚cenia zawodowego ze szczególnym uwzglÄ™dnieniem programów edukacyjnych: SOCRATES, ERASMUS I LEONARDO DA VINCI. W roku szkolnym 2014/2015 ukoÅ„czyÅ‚a NauczycielskÄ… AkademiÄ™ InternetowÄ… w zakresie Oceniania KsztaÅ‚tujÄ…cego. Uczestnik wielu szkoleÅ„, kursów i warsztatów. Wielokrotnie przewodniczyÅ‚a zespoÅ‚owi jÄ™zykowemu i wychowawczemu oraz komisjom egzaminacyjnym jako nauczyciel w gimnazjum.

mgr Marta Majka - Przywara - nauczyciel jÄ™zyka angielskiego. UkoÅ„czyÅ‚a wyższe studia filologiczne i posiada kwalifikacje do nauczania jÄ™zyka angielskiego i rosyjskiego. 

PracowaÅ‚a w zespole ds. ewaluacji, byÅ‚a przewodniczÄ…cÄ… zespoÅ‚u humanistycznego, opiekunem samorzÄ…du uczniowskiego. Opracowuje program dla uczniów rozwijajÄ…cych uzdolnienia jÄ™zykowe, który wdraża na zajÄ™ciach pozalekcyjnych. Posiada liczne sukcesy w swojej pracy dydaktycznej w postaci finalistów i laureatów Kuratoryjnego konkursu z jÄ™zyka angielskiego. Za swoje osiÄ…gniÄ™cia dwukrotnie nagrodzona nagrodÄ… Prezydenta Miasta Mielca ' NieprzeciÄ™tny Nauczyciel'. WspóÅ‚pracuje również ze SzkoÅ‚Ä… JÄ™zykowÄ… Eureka w Mielcu. Jej uczniowie co roku zajmujÄ… wysokie miejsca w Miejskim Konkursie JÄ™zykowym organizowanym przez tÄ™ szkoÅ‚Ä™. Organizator  klasowych eventów,  szkolnych póÅ‚kolonii. 

mgr Monika SoÅ‚tys -  jest magistrem filologii angielskiej. Posiada doÅ›wiadczenie w pracy z osobami dorosÅ‚ymi, mÅ‚odzieżą gimnazjalnÄ… i dziećmi w wieku 6- 12 lat. UkoÅ„czyÅ‚a studia podyplomowe na kierunku oligofrenopedagogika, zdobytÄ… wiedzÄ™ wykorzystuje prowadzÄ…c zajÄ™cia indywidualne z j. angielskiego.  Przez kilka lat wspóÅ‚pracowaÅ‚a ze SzkoÅ‚Ä… JÄ™zykowÄ… „Eureka” opracowujÄ…c, przeprowadzajÄ…c konkursy jÄ™zykowe organizowane przez tÄ… szkoÅ‚Ä™. PracowaÅ‚a w zespoÅ‚ach oceniajÄ…cych prace konkursowe oraz w komisjach maturalnych. W latach 2014- 2015 uczestniczyÅ‚a w kursach CEO „Ocenianie KsztaÅ‚tujÄ…ce” i „Dobra Lekcja”. W roku 2015/16 peÅ‚niÅ‚a rolÄ™ mentora w internetowym kursie OK dla nauczycieli jÄ™zyka angielskiego. Uczestnik wielu szkoleÅ„ i konferencji jÄ™zykowych. Pracuje w szkolnym  zespole ds. ewaluacji. Jest pomysÅ‚odawcÄ… i organizatorem szkolnych konkursów jÄ™zykowych dla klas drugich i trzecich oraz wspóÅ‚organizatorem imprez szkolnych takich jak PrzeglÄ…d Piosenki Angielskiej oraz Dni Unii Europejskiej. Opracowuje programy wspierajÄ…ce uczniów z trudnoÅ›ciami w nauce jÄ™zyka angielskiego oraz rozwijajÄ…ce zainteresowania, które wdraża podczas zajęć pozalekcyjnych. PosÅ‚uguje siÄ™ jÄ™zykiem hiszpaÅ„skim w stopniu zaawansowanym.

 

The project" Next Step -ICT in teacher' s workshop at Primary School no 11 in Mielec" is a response of the needs of ICT techgniques in the educational process and the change of traditional teaching methods to the creative ones , opening up to Europe and increase the number of international projects and educational competence of the teachers. The main goal is to support six teachers in the use of modern technologies during various ICT courses within two years of the project. The knowledge and the skills learnt by the teachers- participants of the project will be shared to the rest of the teaching staff during training sessions and workshops organised after the end of the mobility. It is expected to raise the level of classes and teachers didactic abilities in our school. The specific purposes of the projects are determined as: to acquire abilities in the area of the newest ICT tools and techniques, to improve  the quality and increase the quantity of the European mobility of training participants, to perfect the skills of foreign languages emphasising the specialist terminology, to promote other cultural and social knowledge, to shape tolerant and open attitude towards racial, ethnic and religious differences, to fight prejudice and stereotypes, to explore the rules of working arrangements in cultural and language diverse teams, to increase the knowledge and qualifications of the participants. All the tasks taken on during the project reflect the developmental needs of the school.

On each stage of the project modern ICT technologies are going to be gradually used (communication with institutions responsible for organising courses, contact during mobility, contact with participants from other countries after finishing mobility). During the course creative and originative methods of acting, autopresentation and self-reflection are going to be used. The direct result of the project will be the growth of competence and knowledge of participants. The indirect results will reflect in greater involvement of school teachers in international projects like eTwinning, making a strategic partnership or leaving traditional teaching methods. In the long term prospect the project will contribute to introducing in our school teaching subjects or just their parts in foreign languages.

In English

O projekcie

bottom of page